EYLÜL AYI UMRE PROGRAMI

11.Eylül.2022 gidiş tarihli 19 günlük EYLÜL AYI UMRE PROGRAMI Programı

MEKKE : MAHBES EL CİN veya REY BAHŞ BÖLGESİ OTELLERİ (1500-2500 M)
MEDİNE : MERKEZİYE BÖLGESİ (250-350 M)
YEMEK : SABAH ve AKŞAM TABİLDOT USULÜ YEMEK ÖĞLEN KUMANYA
 • Gidiş Tarihi
 • 11.Eylül.2022
 •  İZMİR
 • Uçak
 • Ara Transfer
 • 14.Eylül.2022
 •  MEDİNE-MEKKE
 • Otobüs
 • Dönüş Tarihi
 • 30.Eylül.2022
 •  JEDDAH
 • Uçak

Hesaplama

 •  Lütfen Program Seçimi Yapınız!
10 GÜNLÜK EKONOMİK SERVİSLİ UMRE PROGRAMI
 • 3 GECE MEDİNE KONAKLAMA
  6 GECE MEKKE KONAKLAMA

TUR DETAYLARI

TUR PROGRAMI

 

1. GÜN: İzmir –Medine’ye hareket ediyoruz Otele yerleşiyoruz. (varış saatine göre program orda netleşecek )

 

2. GÜN: Sabah namazı Ravza da eda ediyoruz. Namazdan sonra topluca Resulullah’ı Selamlama ve ilk ziyareti yaptıktan sonra otelimize dönüyoruz. Sabah kahvaltımızı yapıyoruz kahvaltı sonrası odalarımıza çekiliyoruz ve İkindi namazını Ravza da eda ettikten sonra belirtilen saat de belirtilen yerde toplanıyoruz ve Medine iç ziyaretlerine başlıyoruz sırasıyla Cennetül Baki, Hz. Osman (r.a) Mescidi, Hz. Ömer (r.a) Mescidi Hz. Ebubekir (r.a) Mescidi, Hz. Ali (r.a) Mescidi ve Gamame Mescidini ziyaret ettikten sonra ikindi ile akşam arası Ravza da serbest zaman veriyoruz. Akşam yemeği, yatsı namazı ve istirahat

 

3. GÜN : Sabah kahvaltıdan sonra belirtilen saatte otelin lobisinde toplanıp otobüslerimize binerek Medine dış ziyaretlerine başlıyoruz. İlk olarak Uhud Dağı ve Hz. Hamza yı ziyaret edip sırsıyla Kıbleteyn Mescidi (İki Kıbleli Mescidi), Yedi Mescitler (Hendek Harbinin Yapıldığı Yer), ve Kuba Mescidini ziyaret edip öğlen namazını eda etmek için Ravza’ya hareket ediyoruz. Öğlen namazını eda ettikten sonra arzu edenlerle beraber Uhudda ki karargahı Resulullah olan mağarayı ziyaret ediyoruz ve Medine de serbest zaman veriyoruz.

 

4. GÜN: Medine de serbest zaman

 

5. GÜN:  Sabah namazını eda ettikten sonra kahvaltımızı otelde yapıp Öğlen namazını ravzada eda ediyoruz sonra (Otelde İhrama giriyoruz) saat 14:00 da otobüslerimize binip Mekke’ye doğru hareket ediyoruz. Zülhuleyfe Mescidinde iki rekat namaz kılıp ilk umremize niyet ediyoruz. Yolda ikindi ve akşam namazlarını eda ettikten sonra Mekke ye varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde aldıktan sonra belirtilen saat de otelin lobisinde toplanıp topluca Kâbe ye hareket ediyoruz ve ilk umremizi eda ediyoruz umremiz tamamlandıktan sonra otele dönüyoruz ve ihramlardan çıkıyoruz.

 

6. GÜN: Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

7. GÜN: Kahvaltımızı otelimize aldıktan sonra belirtilen saat de otelin lobisinde toplanıp otobüslerimize binerek Mekke dış ziyaretlerine başlıyoruz. İlk olarak Sevir Dağını ziyaret edip sırasıyla Arafat Ovası, Cebelirahme (Rahmet Tepesi), Müzdelife, Minâ, Cemarat, Akabe Mescidi, Nur Dağı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Kâbe ye dönüyoruz. Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

8. GÜN: Kahvaltıdan sonra belirtilen saat de ihramlarımızı giyinip Umre yapmak üzere otelin lobisinde toplanıp otobüslerimize binip Hudeybiye Köyüne hareket ediyoruz. Hudeybiye köyündeki ziyaretimiz tamamladıktan sonra Umreye niyetlenip Kâbeye hareket ediyoruz. Kâbe de topluca Umremizi eda ediyoruz. Umremiz tamamlandıktan sonra otele dönüyoruz ve ihramlardan çıkıyoruz.

9. GÜN: Kahvaltımızı otelimize aldıktan sonra belirtilen saat de Kabe de toplanıp Mekke İç ziyaretlerine başlıyoruz. İlk olarak Peygamber efendimizin Dünyaya geldiği evi ziyaret ediyoruz. Sonrasında Cin Mescidi ve Cennet-i Muallayı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra Serbest zaman veriyoruz.

 

10. GÜN : 10 Günlük umrecilerimiz Belirtilen saat de otelin lobisinde toplanıyoruz otobüslerimize binip Jeddah Havaalanına hareket ediyoruz. İzmir de bir başka ECİR TURİZM organizasyonunda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 14 – 20 ve 26 Günlük gruplarımız Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

11. GÜN :  Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

12. GÜN : Kahvaltıdan sonra belirtilen saat de ihramlarımızı giyinip Umre yapmak üzere otelin lobisinde toplanıp otobüslerimize binip Curaneye hareket ediyoruz Umreye niyet ettikten sonra Kâbeye hareket ediyoruz. Kâbe de topluca Umremizi eda ediyoruz. Umremiz tamamlandıktan sonra otele dönüyoruz ve ihramlardan çıkıyoruz.

 

 13. GÜN : Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

14. GÜN : Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

15. GÜN : 15 Günlük umrecilerimiz Belirtilen saat de otelin lobisinde toplanıyoruz otobüslerimize binip Jeddah Havaalanına hareket ediyoruz. İzmir de bir başka ECİR TURİZM organizasyonunda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 20 ve 24 Günlük gruplarımız Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

16. GÜN : Kahvaltıdan sonra belirtilen saat de ihramlarımızı giyinip Umre yapmak üzere otelin lobisinde toplanıp otobüslerimize binip Ten-im mescidine hareket ediyoruz Umreye niyet ettikten sonra Kâbeye hareket ediyoruz. Kâbe de topluca Umremizi eda ediyoruz. Umremiz tamamlandıktan sonra otele dönüyoruz ve ihramlardan çıkıyoruz.

 

17. GÜN : Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

18. GÜN : Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

19. GÜN : Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

20. GÜN : 20 Günlük umrecilerimiz Belirtilen saat de otelin lobisinde toplanıyoruz otobüslerimize binip Jeddah Havaalanına hareket ediyoruz. İzmir de bir başka ECİR TURİZM organizasyonunda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 26 Günlük gruplarımız Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

21. GÜN : Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

22. GÜN : Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

23. GÜN : Mekke de serbest zaman Kâbe de toplu Tavaf, İbadet yapıyoruz.

 

24. GÜN : Kahvaltımızı otelde yaptıktan sonra belirtilen saatde otelin lobisinde toplanıyoruz ve Kâbe toplu tavaf yapmaya gidiyoruz ve sonrasında otelimize dönüyoruz Belirtilen saatde otelin lobisinde toplanıyoruz otobüslerimize Jeddah Havaalanına hareket ediyoruz. İzmir de bir başka ECİR TURİZM organizasyonunda tekrar buluşmak dileğiyle sizlerle vedalaşıyoruz.

 

NOT: İzmir –Medine ve Jeddah – İzmir saatleri netleşince Gidiş ve Dönüş Günlerinde Programda değişiklik olabilir misafirlerimize ayrıca bilgi verilecektir.

 

HEDİYELERİMİZ

 

 • Omuz Çantası
 • Tekerlekli Valiz
 • Bayanlar İçin Tülbent
 • Mekkede verilmek üzere 5 Lt Zemzem
 • Umre Rehber Kitabı
 • 10 Günlükler İçin 2 Umre
 • 15 Günlükler İçin 3 Umre
 • 20 ve 24 Günlükler İçin 5 Umre
 • Bedir Şehitliği
 • Taif Gezisi ve Vech Vadisi
 • Cidde Turu
 • Müzdelifede Mangal
 • Hira ve Sevr Mağaraları Ziyaretleri
 •  

 

VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 1. En az 1 Yıllık Pasaport
 2. ACW135Y Menenjit Aşı Kartı
 3.  

BEBEK VE ÇOCUK ÜCRETLERİ

0 – 2  Yaş      : 350 USD

2 – 6  Yaş      : 800 USD

6 – 12  Yaş   : 1050 USD

 

BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ

 

BANKA         : KUVEYTTÜRK KATILIM BANKASI

HESAP ADI : ECİR SEYAHAT PAZARLAMA OTOMOTİV TURİZM İNŞAAT SAN.TİC.LTD.ŞTİ

İBAN NO       : TR09 0020 5000 0007 7568 5000 01 TL

            : TR25 0020 5000 0007 7568 5001 01 EUR

            : TR14 0020 5000 0007 7568 5001 05 USD

            : TR41 0020 5000 0007 7568 5001 04 SAR

 

TUR PROGRAMLARI


© Copyright 2016 Ecir Turizm Tüm Hakları Saklıdır.